BLOG

Yangın Merdiveni Firmalarının Güvenilirliği

Yangın Merdiveni Firmalarının Güvenilirliği

Yangın merdivenlerinin amacı sadece insanları dışarıya yangın sırasında çıkartmak değil panik ve kalabalık sırasında insanların güvenli bir şekilde mekanın dışına kendilerini çıkartmasını sağlamaktır. Bu sebeple ‘’yangın merdiveni firmaları’’ sadece merdiven üretimi yapmasıyla güvenilir firmalar olarak görülemez. Merdivenlerdeki işçilik, kalite, standartlar, sertifikalar ve ölçülere dikkat bir firmanın alıcılar tarafından güvenilir olması için önemli şartlar ve özellilerdir. Tabi ki bu kadarla sınırlı değildir üretim yapılırken maliyetten kısan firmalarda mevcuttur. Maliyetten kısılması malzemelerin dayanıklılığını düşürmektedir.

Bir ‘’yangın merdiveni’’ ne kadar dayanıklı olursa aynı anda onlarca insanı da güvenle taşıyabileceğini garanti eder. Lakin maliyetten kısarak ve kaliteden ödün vererek üretim yapan firmalar sadece aldıkları parayı düşünmektedirler. Bu firmalara güvenmek ise söz konusu dahi olamaz. Bir firmanın güvenilir olduğu müşteri ne kadar ucuza kaçmak isterse istesin firma uygun fiyatlarda üretim yapmaya başlasa dahi kaliteden ödün vermeden bunu yaptığında anlaşılır.

Ucuz Yangın Merdivenlerinin Yarattığı Problemler

Öncelikle ucuz ile uygun fiyat birbirinden ayrılmalıdır. Kaliteli hiçbir ürün ucuz değil ancak uygun fiyatlı satılabilir. Ucuza satılan birçok üründe görüleceği üzere mutlaka bir hile veya eksiklik vardır. Ancak uygun fiyatlı ürünlerde halkı kaliteli ürünlerle uygun fiyata buluşturmak amaçlanır. Yangın gibi hayati bir afet ise konu kesinlikle ucuzlukla ilişkilendirilmemelidir. Firmamızda ‘’yangın merdiveni fiyatları’’ kalite farkından dolayı değil çeşit ve ölçü farkından dolayı değişmektedir. Müşterilerimizin istekleri ile uyum içerisinde üretim ve satış gerçekleştirerek güvenli mekanların sağlanması için çalışmaktayız.

Yangın merdivenlerindeki firmaların maliyetten kısmaları ve ucuzluğu kullanarak satış gerçekleştirmesi sonucunda binalara uygun olmayan çeşitteki yangın merdivenlerinin monte edildiği, işçiliğin yetersizliği, kalite düşüklüğüne rağmen ödenen para can almaktadır. Bu sebeple firma seçimlerinde iyi araştırma yapmadan hiçbir firmaya güvenilmemelidir. Alıcıların firma yetkilileriyle görüşürken mutlaka sertifikalı ve test edilmiş standartlara uygun ürünler olup olmadıklarını ön planda tutarak hareket etmelidirler. Ucuza kaçmanın karı cepte kalan paradır ancak can kaybı yaşandığı zaman cepte ne kadar para kaldığı göze görünmez. Bu yüzden daha bilinçli insanlar olmakta fayda var.

Yangın Merdiveni Firmalarının Güvenilirliği