Yangın Merdiveni Güvenlik Teminatıdır

Yangın Merdiveni Güvenlik Teminatıdır

Yangın Merdiveni Güvenlik Teminatıdır

Can güvenliğinin teminatı için yangın merdiveni son derece önemlidir.

Binalar birçok konfor sunmaktadır. Ancak can güvenliği bunların çok daha üzerinde bir ehemmiyete sahiptir. Yangın esnasında insanların canlarını kurtarabilmek için ihtiyaç duydukları çıkış yolunu yangın merdiveni sağlamaktadır. Yangın merdiveni hayati öneme haiz olduğundan dolayı, bazı özelliklere sahip olmaları gerekmektedir.

Yangın Merdiveni Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

Yangın merdiveni üzerindeki ağırlığı taşıyabilecek kadar sağlam olmalıdır. Bu nedenle imalatında çelik kullanılır. Paslanmaz çelik hem sağlam hem de hava koşullarından etkilenmeyen özelliğinden ötürü, uzun ömürlü olmaktadır. Yangın merdivenleri, basamaklarının kayganlığı büyük tehlike yaratmaktadır. Bunun önüne geçmek adına basamaklar, baklava desenli ve kabartmalı olarak imal edilmektedir. Bundan başka 50 kişinin yaşadığı binalarda izdiham yaşanmaması için, iki çıkış gerekmektedir.

Yangın Merdiveni Fiyatları

Binalarda can güvenliği açısından zaruri olan yangın merdiveni fiyatları bazı farklılıklar gösterirler. Kullanılan malzemenin niteliğine göre fiyat farklılaşmaktadır. Yangın merdiveni metrekaresi ortalama olarak 100 TL’dir. Buna göre, yangın merdiveni kat maliyeti 2500 TL ile 3500 TL arasında değişmektedir.