BLOG

Yangın Merdiveni Nedir?

Olası bir tehlike anında can sağlığının korunmasını sağlayan yangın merdivenleri çıkarılan yönetmelik ile birlikte binalarda kullanımı zorunlu hale getirilen bölümler arasında yer almaktadır. Yönetmelikte yer alan bilgilere göre bu merdivenlerin birtakım özelliklere sahip olması gerekmektedir. Yapılacak olan en ufak bir yanlış ya da ihmal yangın anında ciddi kayıplara sebep olabilmektedir. Bu nedenle yangın merdiveni yaptırırken yönetmeliğe bağlı kalmak önem taşımaktadır.

Yangın sırasında katlardan aşağıya inmeyi sağlayan yangın merdivenleri binaların dış kısımlarına konumlandırılmaktadır. Merdivenin her katta giriş kapısı bulunmakta ve bu kapı yansın esnasında kolay açılabilir nitelikte olmalıdır. Böylelikle yangından kaçmak ve can güvenliğini sağlamak mümkün hale gelmektedir.

Yangın Merdiveni Ve Özellikleri

Yangın merdiveni mutlaka yönetmelikte belirtilen özelliklere sahip olmalıdır. Öncelikle bu merdivenlerin yangına dayanıklı malzemelerden üretilmesi gerekmektedir. Bu sayede yangına dayanıklılığı artmakta ve binanın kısa süre içerisinde tahliye edilmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda merdivende kullanılan boşluklar rahatça inişi sağlayacak genişlikte olmalıdır. Bunun kaç santim olması gerektiği ilgili yönetmelikte yer almaktadır.

Yangın anında insanlar panik ve telaş içerisinde olduğundan dolayı ekstra bir kaza yaşanma olasılığı da yüksektir. Bu durumun önüne geçmek amacıyla çeşitli önlemler alınmalıdır. Buna yönelik olarak yangın merdivenlerinde mutlaka korkuluk bulunmalıdır. Aksi takdirde yangın adındaki kaçış ile düşme tehlikesi de yaşanabilmektedir. Gerek korkuluklar gerekse yangın merdiveni koruyucu nitelik taşımalıdır.

Yangın Merdiveni Nedir? - Yangın Merdiveni Fiyatları Nedir? - Ucuz Yangın Merdiveni Nedir? - Kimlere Yangın Merdiveni Firmaları Nedir? - Yangın Merdiveni İmalatı Nedir? - İstanbul Yangın Merdiveni - Dairesel Yangın Merdiveni Nedir? - Makaralı Yangın Merdiveni Nedir? - Z Tipi Yangın Merdiveni Nedir? - Ekonomik Yangın Merdiveni Nedir? .

Yangın Kapısı, Yangın Kapısı Fiyatları, Yangın Kapısı İmalatı, Ucuz Yangın Kapısı, Tek Kanatlı Yangın Kapıları, Çift Kanatlı Yangın Yangın kapısı, Ekonomik Yangın Kapısı, Panikbarlı Yangın Kapısı, İstanbul Yangın Kapısı, Fire Door, Fire Doors, Yangın Kapıları, Yangın Kapısı Güncel Fiyat Listesi, TSE Yangın Kapısı, İkinci El Yangın Kapısı. Karaboğa Yangın Kapısı, Ahşap Yangın Kapısı, Şaft Kapağı, Camlı Yangın Kapısı.

Yangın merdiveni Herhangi bir yangın durumunda bina içindeki insanların hızlı ve güvenli bir şekilde yangın alanından uzaklaşmak üzere tasarlanan, koruması ve ateşe dayanıklığı yüksek olan kaçış merdivenidir. Bu yangın merdiveni imalatı Z tipi ve yangın merdiveni fiyatları olmak üzere ikiye ayrılır.

KA®ABOĞA MÜHENDİSLİK

SATIŞ       M. Yunus KARABOĞA & Ayetullah KARABOĞA

Gsm          0532 711 74 23

Gsm          0532 703 75 09

Gsm          0530 842 38 38

TLF              0216 641 50 84

FAX           0216 641 50 84

E-mail       info@karabogalar.com

Adres        Hamidiye Mah. Güler. No: 4B Çekmeköy/İSTANBUL

ÜCRETSİZ KEŞİF HİZMETİ İÇİN TALEPTE BULUNABİLİRSİNİZ.

Yangın Merdiveni Nedir?