Yangın Merdiveni Servisi Ve Bakımı

Yangın Merdiveni Servisi Ve Bakımı

Yangın Merdiveni Servisi Ve Bakımı Hakkında, Yangın merdivenleri birçok binada bulunan ve güvenliği artıran önemli unsurlardandır. Bu ürünlerin işlevini tam anlamıyla yerine getirebilmesi için mutlaka belirli aralıklar ile bakım yapılması gerekir. Bakım yapıldıkça güvenlik daha üst seviyelere çıkarılacak ve yangın merdiveni sebebiyle oluşabilecek tahliye sorunları engellenecektir. Yangın merdivenleri dış ortama açık olduğu ve sürekli yağış gördüğü için bir süre sonra nemden ve sıcaklık farklarından etkilenebilir. Bu yüzden mutlaka düzenli olarak senelik bakımlar yaptırılmalıdır.

Çıkış Kapıları Mutlaka Kontrol Edilmelidir?

Kapı kilit yuvalarında veya sistemlerinde oluşabilecek en ufak sorun yangın anında tahliyeyi zorlaştıracaktır. Bu gibi durumların yaşanmaması adına mutlaka tüm kapılar tek tek kontrol edilmelidir. Yıllık bakımda bu kapıların içeriden rahatlıkla açıldığından ve insanların tahliye edilmesini sağladığından emin olmak gerekiyor. Ancak bu bakımlar sayesinde tam güvenli bir yangın merdiveni sistemi elde edilebilir. Bu şekilde yangın sırasında beklenmedik durumlarla karşılaşılmaz.

Çökmeye Sebep Olacak Çürükler Tamir Edilmelidir!

Sürekli olarak dış ortamda bulunan ve yağmur, kar gibi hava şartları ile karşılaşan yangın merdiveni yıllık bakıma tabi tutulmalıdır. Bu hava durumu kaynaklı dış zorlamalar zamanla merdivene zarar verebilir. Çeşitli noktalarında çürükler oluşabilir. Bu çürükler tamir edilmeli ve merdiven daha dayanıklı hale getirilmelidir. Yıllık bakımı yapılmayan ve bu sorunlar halledilmeyen merdivenler yangın anında işlevini yerine getirmeyecektir. Yangın anında çökecek ve tahliye görevini yerine getirmeyecektir.

PROFESYONEL TESTEK ALMAK İÇİN HEMEN ARAYINIZ.