BLOG

Yangın Merdiveni

Sistemsel anlamda bütün ölçülerinin belirli olduğu yapıların arasında olan “yangın merdiveni” sistemleri ölçülerinde standartlara bağlı kalınması kadar bu standartları imal etmekte oldukça önemlidir. Yapısal anlamda size en iyiyi sağlayacak olan bu sistem gerekleri sizin can güvenliğiniz açısından oldukça önemlidir. Özellikle büyük şehirlerde oldukça yüksek ve çok insanın yaşadığı binalarda ne zaman ne olacağı bilinmediğinden bu “yangın merdivenleri” oldukça büyük öneme sahiptir. Eğer bu yapılarda yangın çıktığında kolayca binadan uzaklaşılabilmesi için önemi büyük olan bu yapılarda kullanılan malzemelerinde kaliteli ve sağlam olması gerekir. Sağlam ve kaliteli malzemeler içinden size en uygun ve maliyetsiz şekilde bunları temin edecek olan şirketler ile anlaşmanızda büyük öneme sahiptir. Ancak kaçış güzergâhların da kullanılan yapıların iyi ve sağlam olmasının yanında “yangın merdiveni imalatı” başlamadan belirlenmesi gereken “yangın merdiveni” şeklinin de bilinmesi oldukça büyük öneme sahiptir. Binanın şekline göre ve içinde bulunan insan yoğunluğuna göre değişen bu yapıların spiral ve z adı verilen farklı yapıları olduğu da unutulmamalıdır. Özellikle uzun binalarda z tipi “yangın merdiveni” kullanılmasında ki ana amaç çıkışlarda bu yapılar kullanılacaksa inişler sırasında insanların başlarının dönmemesi içindir. Düz ve oldukça seri şekilde inilebilecek olan bu sistemde ya da sistemlerde kullanılan bu şekiller sadece sizin daha iyi ve kolay kullanabilmeniz içindir. Z tipi merdivenlerde ayrıca iyi ve oldukça saplan korkulukların kullanılması da önemli olup bu korkulukların sistemli ve kolay şekilde montajının edilmesi ve aslına uygun yapılması ilk şartlardandır. Binada kullanılan bu merdivenlerin belediye onayından geçmeden kullanılmaya başlanması yasak olduğundan ilk başta belediyeden onay alınması gerekir. Bu onayı da körü körüne içine fesat karıştırarak “yangın merdiveni fiyatı” düşürerek almak kendinizi kandırmaktan başka bir işe yaramadığı gibi diğer apartmanda oturan kişilerin hayatları ile oynamak olduğu unutulmamalıdır. Nasıl “yangın merdiveni imalatı” için kullanılan malzemelerin kalitesi oldukça yüksek ise aynı şekilde korkuluklarda da kullanılan malzemelerde de aynıları kullanılmalıdır. Bu şekilde daha uzun ömürlü olacak olan bu yapılar daha rahat bir şekilde size teslim edilir. Kullanılan korkulukların tamamen bu “yangın merdiveni” yapılarını kapsaması ya da örtmesi gerektiği de unutulmayan detaylar içinde olmalıdır. Ancak “İstanbul yangın merdiveni” üretimlerinde binaların birbirlerine yakın ve sistemsiz konumlamalarından dolayı yapılarda çok esnek davranılmadığı da söylenebilir. Bazı binalarda z tipinden farklı olan spiral sistemli merdivenler de kullanılabilir bu spiral sistemlerde de korkuluklar tamamen yapıyı sarmalar.

KATEGORİLERİMİZ. Çelik Çatı , Davlumbaz Söndürme , Ferforje Tasarımlar , Teras Kapatma , Karaboğa Mühendislik , Yangın Dolabı , Yangın Merdiveni , Demir Doğrama , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Yangın Eğitimi , Güvenlik Sistemleri , Yangın Tüpü , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Tüpü , Davlumbaz Söndürme , Yangın Dolabı , Yangın Eğitimi , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Demir Doğrama , Yangın Merdiveni , Yangın Kapıları, Yangın Tüpleri, Yangın Dolabı, Güvenlik Sistemleri, Yangın Merdiveni, Çelik Çatı, Yangın Sprinkleri, Ferforje Demir, FM 200 Yangın Söndürme Sistemleri , Yangın Kapısı Satışı , Kamera ve Güvenlik Sistemleri , Yangın Hidrant Koruma Sistemi , Köpük yangın söndürme sistemi , Yangın Tüpü Satışı , Islak sistem söndürme sistemleri , Sprinkler Yangın Söndürme Sistemi , Kuru Sistem Yangın Söndürme , Islak sistem söndürme sistemleri , Yangın Dolapları Koruma Sistemi , CO2 yangın söndürme sistemi , Yangın Merdiveni , Yangın Dolabı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Davlumbaz Söndürme , Yangın Tüpü , Yangın Eğitimi , Yangın Merdiveni , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Yangın Merdiveni , Yangın Dolabı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Davlumbaz Söndürme , Yangın Tüpü , Yangın Eğitimi , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Yangın Merdiveni Fiyatları, Yangın Tüpü İmalatı ve Fiyatları , Yangın Sprinkler Sistemleri, Güvenlik Sistemleri, Güncel Yangın Kapısı Fiyatları, Ferforje İmalatı ve Satışı, Çelik Konstrüksiyon ÇatıYangın Kapıları , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprink Tesisatı , Yangın Tüpü Satışı , Yangın Merdiveni İmalatı.

Sistemsel anlamda bütün ölçülerinin belirli olduğu yapıların arasında olan “yangın merdiveni” sistemleri ölçülerinde standartlara bağlı kalınması kadar bu standartları imal etmekte oldukça önemlidir.