Yangın Merdivenleri

Yangın Merdivenleri

Yangın Merdivenleri

 Yangın anında hayatımızın güvenliğini sağlamak amacıyla yapılan ürünlerin yönetmeliğe uygun yapılması zorunludur. Firmaların üretimi iyi yapması, fiyatlarında yüksek olmasına sebep oluyor. Birçok firma olduğu gibi bunların içlerinde estetik ve kaliteye önem veren firmalarda bulunmaktadır. Bu firmalar binanın yangın merdiveninin daha güzel görünmesine önem göstermektedirler. Burada önemli olan tabi ki de can ve mal kaybını en aza indiren sağlam ve yönetmeliğe uygun olan ürünlerin tercihidir.

  “Yangın merdivenleri”  sayesinde yangın anında oluşabilecek kargaşalardan kurtularak güvenli bölgeye geçmemiz sağlanır.

  Kaliteli ve yönetmeliğe en uygun ürünü seçmek için ilk bakmanız gereken bir firmanın yönetmeliğe uygun ürün üretiyor mu, malzemenin kalitesine önem veriyor mu bunlar göz önünde bulundurulmalıdır.

  “Yangın merdivenleri” yönetmeliğe göre çelikten yapılması zorunludur. “yangın merdivenleri” Binaya en uygun şekilde ve yanmaz yapılmalıdır. Güvenliğinizi sağlamak amacıyla tercihinizi güvenilir firmalardan yana yapmalısınız. Piyasada bulunan insan hayatını hiçe sayan firmaların üretmiş olduğu ürünler yüzünden yılda birçok yangın sonucunda hayatını kaybeden sayısının oranı daha da çok artmıştır.

  Yönetmeliğe uygun olarak geliştirilen yangın güvenlik önlemleri sayesinde yangın anında çıkışı daha kolay ve güvenilir bir şekilde bulursunuz. Firmaların bu ürünleri hafife almadan yapmaları büyük önem taşımaktadır.

  Yangın güvenlik önlemleri pasif ve aktif olarak iki şekildedir. Bunların içerisinden aktif bölgede bulunan “yangın merdivenleri” işini iyi yapan kaliteli üretim yapan firmalar ile yapmanız gerekmektedir. Sonuç olarak insan hayatını tehlikeye atacak, yönetmeliğe uymayan malzemelerin kullanılması sonucu yapılan “yangın merdivenleri” can ve mal kaybının oranını büyük ölçüde etkilemektedir.

  Merdivenlerin, yanıcı malzeme ile üretilmesi veya ısıya dayanıklılık süresi gibi önemli faktörler göz önüne alınarak yapılması gerekmektedir. Ayrıca bu ürünlerin dayanıklılık kontrollerinin de yapılması gerektiğini unutmayınız.