BLOG

Z Tipi Yangın Merdiveni İmalatı

Z Tipi Yangın Merdiveni İmalatı

Z tipi yangın merdivenleri kalabalık binanın hızlı bir şekilde boşaltılması için tasarlanmış yangın merdiveni modelidir. Z tipi yangın merdivenleri çoğunlukla belirli yüksekliğin olduğu yerlerde Örneğin; okul, hastane, fabrika, iş merkezleri ve apartmanlarda tercih edilmektedir. Z tipi yangın merdivenleri inşa edilirken yapılarda bulunan kişi sayısı ve kat sayısı baz alınarak; basamak sayısı ve genişliği belirlenir.

Adından da anlaşıldığı gibi zikzak merdiven şeklinde tasarlanmıştır . Ayrıca Z tipi yangın merdivenler geniş şekilde üretilir. Bunun sebebi ise herhangi bir acil durum karşısında insanların toplu şekilde inmesine kolaylık sağlayabilmektir. Z tipi yangın merdivenleri sağlamlık açısından da önemlidir. Bu metal merdivenlerin üretiminde genellikle çelik ve kalay elementi kullanılmaktadır. Çelik gibi metallerin kullanılmasının sebebi ise sağlam ve ekonomik olmasıdır. Ayrıca ham madde olarak mermerin kullanıldığı yapılar da vardır.

Z tipi yangın merdivenlerinde kullanılan malzemenin kalitesinde önemlidir. Binanın dışına monte edildiği için dış faktörler dikkate alınarak üretilmesi gerekmektedir.

Z tipi yangın merdivenlerinin imalatında sağlamlık ,uzun ömürlülük, can güvenliği ve kaçış noktalarının yönetmeliklere uygun olması gerekmektedir. Bu yönetmeliklere uygun standartlarda yangın merdivenleri üretilmediği takdirde yaralanma ve hatta can kaybına sebebiyet verebilir.

KATEGORİLERİMİZ. Çelik Çatı , Davlumbaz Söndürme , Ferforje Tasarımlar , Teras Kapatma , Karaboğa Mühendislik , Yangın Dolabı , Yangın Merdiveni , Demir Doğrama , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Yangın Eğitimi , Güvenlik Sistemleri , Yangın Tüpü , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Tüpü , Davlumbaz Söndürme , Yangın Dolabı , Yangın Eğitimi , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Demir Doğrama , Yangın Merdiveni , Yangın Kapıları, Yangın Tüpleri, Yangın Dolabı, Güvenlik Sistemleri, Yangın Merdiveni, Çelik Çatı, Yangın Sprinkleri, Ferforje Demir, FM 200 Yangın Söndürme Sistemleri , Yangın Kapısı Satışı , Kamera ve Güvenlik Sistemleri , Yangın Hidrant Koruma Sistemi , Köpük yangın söndürme sistemi , Yangın Tüpü Satışı , Islak sistem söndürme sistemleri , Sprinkler Yangın Söndürme Sistemi , Kuru Sistem Yangın Söndürme , Islak sistem söndürme sistemleri , Yangın Dolapları Koruma Sistemi , CO2 yangın söndürme sistemi , Yangın Merdiveni , Yangın Dolabı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Davlumbaz Söndürme , Yangın Tüpü , Yangın Eğitimi , Yangın Merdiveni , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Yangın Merdiveni , Yangın Dolabı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Davlumbaz Söndürme , Yangın Tüpü , Yangın Eğitimi , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Yangın Merdiveni Fiyatları, Yangın Tüpü İmalatı ve Fiyatları , Yangın Sprinkler Sistemleri, Güvenlik Sistemleri, Güncel Yangın Kapısı Fiyatları, Ferforje İmalatı ve Satışı, Çelik Konstrüksiyon ÇatıYangın Kapıları , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprink Tesisatı , Yangın Tüpü Satışı , Yangın Merdiveni İmalatı.yangın merdiveniyangın merdiveniyangın merdiveniyangın kapısı - yangın kapısı  yangın danışmanlık - yangın danışmanlık

Z tipi yangın merdivenlerinin fiyatları kat başı 8500 TL-13500 TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir.

Z tipi yangın merdivenlerinin fiyatları kat başı 8500 TL-13500 TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir.