BLOG

Z Tipi Yangın Merdiveni

Z Tipi Yangın Merdiveni

“Z tipi yangın merdiveni” olası bir yangın durumunda insanların bina dışına hızlı ve güvenli bir şekilde çıkmasını sağlar. Daha çok katlı binalarda kullanılan bu merdiven türü Türkiye’nin birçok bölgesinde zorunlu hale gelmiştir. Bunun nedeni, normale göre daha fazla sağlam olması ve kaliteli yangın kapılarına sahip olması gibi sıralanabilir.

Birçok binada “Z tipi yangın merdivenleri” 3-4 adet bulunabilmektedir. Bu sayı daha çok binanın yükseltisine ve içerisinde barındırdığı insan miktarına göre değişim gösterebilir. Yüksek yapılı binalarda bir tane “Z tipi yangın merdiveni” bulunması, yangın oluştuğunda insanların kaçmasını ve yangın merdivenine ulaşmasını zorlayabilir. Bu nedenle “Z tipi yangın merdivenleri” söz konusu olan binanın en önemli noktalarına koyulur. Böylece olası bir yangında insanlar, kendilerine en yakın olan yangın merdivenini seçerek yangından kurtulabilirler.

Z tipi yangın merdivenleri, kaliteli malzemelerden yapıldığı için ömrü uzundur. Aynı şekilde fiyatları da diğer yangın merdivenlerine göre artış gösterebilir. Fakat bazı yangın merdiveni üreten firmalar müşterisine daha uygun fiyatlara z tipi yangın merdiveni sunmak için malzemelerden keserler. Bu durum ileride, yangın merdiveninin kendi iskelesini dahi taşıyamayacak konuma gelmesine sebep olur. Bu nedenle “Z tipi yangın merdiveni” alırken fiyatından daha çok yapım malzemesine ve kalitesine dikkat etmeniz, yapım aşamasında ise tecrübeli ustaların elinden geçtiğinden emin olmanız gerekir. Aksi taktirde bu durum, birçok insanın hayatına mal olabilir.

KATEGORİLERİMİZ. Çelik Çatı , Davlumbaz Söndürme , Ferforje Tasarımlar , Teras Kapatma , Karaboğa Mühendislik , Yangın Dolabı , Yangın Merdiveni , Demir Doğrama , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Yangın Eğitimi , Güvenlik Sistemleri , Yangın Tüpü , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Tüpü , Davlumbaz Söndürme , Yangın Dolabı , Yangın Eğitimi , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Demir Doğrama , Yangın Merdiveni , Yangın Kapıları, Yangın Tüpleri, Yangın Dolabı, Güvenlik Sistemleri, Yangın Merdiveni, Çelik Çatı, Yangın Sprinkleri, Ferforje Demir, FM 200 Yangın Söndürme Sistemleri , Yangın Kapısı Satışı , Kamera ve Güvenlik Sistemleri , Yangın Hidrant Koruma Sistemi , Köpük yangın söndürme sistemi , Yangın Tüpü Satışı , Islak sistem söndürme sistemleri , Sprinkler Yangın Söndürme Sistemi , Kuru Sistem Yangın Söndürme , Islak sistem söndürme sistemleri , Yangın Dolapları Koruma Sistemi , CO2 yangın söndürme sistemi , Yangın Merdiveni , Yangın Dolabı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Davlumbaz Söndürme , Yangın Tüpü , Yangın Eğitimi , Yangın Merdiveni , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Yangın Merdiveni , Yangın Dolabı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Davlumbaz Söndürme , Yangın Tüpü , Yangın Eğitimi , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Yangın Merdiveni Fiyatları, Yangın Tüpü İmalatı ve Fiyatları , Yangın Sprinkler Sistemleri, Güvenlik Sistemleri, Güncel Yangın Kapısı Fiyatları, Ferforje İmalatı ve Satışı, Çelik Konstrüksiyon ÇatıYangın Kapıları , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprink Tesisatı , Yangın Tüpü Satışı , Yangın Merdiveni İmalatı.

“Z tipi yangın merdiveni” olası bir yangın durumunda insanların bina dışına hızlı ve güvenli bir şekilde çıkmasını sağlar.